Czy dieta może leczyć?

Z roku na rok coraz więcej osób boryka się z przewlekłym zmęczeniem, spadkiem energii, brakiem koncentracji, różnego rodzaju infekcjami i alergiami pokarmowymi. Niekiedy leczenie farmakologiczne nie przynosi pożądanych rezultatów. W takiej sytuacji warto zwrócić szczególną uwagę na swój jadłospis. Prawidłowe odżywianie pomaga nie tylko w profilaktyce wielu chorób, lecz także wpływa pozytywnie na działanie całego organizmu, walcząc z chorobotwórczymi drobnoustrojami, zakażeniami oraz stanami zapalnymi. Czy zatem dieta może zastąpić lekarza?

(więcej…)

Produkty, które sprawią, że poczujesz się ciepło zimą

Pełną parą nadeszła jesień, a nam zaczyna być chłodno, ponuro, szaro. Zaczynamy się rozgrzewać pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i wełnianych skarpetach. 

Rozgrzej się od środka nie tylko dzięki herbacie, ale dobrze rozplanowanej diecie. Żywność również zapewnia ocieplenie i to jak zdrowe!

Przedstawiamy listę produktów, które są łatwo dostępne i niosą ze sobą wiele korzyści na zimowe zapasy ciepła!

(więcej…)

Czy dostawa posiłków do pracy poprawi wydajność biura?

Usługa dostarczania posiłków do miejsca pracy w formie zdrowej i zbilansowanej pod względem odżywczym diety, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest jednym ze sposobów na wyeliminowanie złego podjadania i pomijania ważnych posiłków w ciągu dnia. Co najważniejsze, jak pokazują badania ankietowe codzienna dieta w pracy poprawia ogólny stan samopoczucia i zwiększa produktywność pracowników biurowych.

(więcej…)

Co jeść na diecie bezglutenowej?

Co jeść na diecie bezglutenowej?

Źle się czujesz po zjedzeniu glutenowych posiłków? Słyszałeś o diecie bezglutenowej? Jesteśmy firmą cateringową starającą się zaspokajać wszystkie potrzeby naszych klientów, dlatego chcemy przedstawić Ci, na czym polega dieta bezglutenowa, przeczytaj artykuł nie tylko dla siebie, ale też by wiedzieć jak wspierać osoby z Twojego otoczenia.

(więcej…)

Jak osiągnąć cele białkowe jako wegetarianin?

Zastanawiasz się, jak dostarczyć swojemu organizmowi niezbędnych białek eliminując z diety mięsa i ryby? W jaki sposób przyspieszyć reżim odchudzania lub jak przygotowywać posiłki kulturystyczne? Osiągnięcie celu dostarczania białka w diecie wegetariańskiej jest łatwiejsze, niż myślisz! 

(więcej…)

Co znaczy być wegetarianinem – korzyści, porady.

Wegetarianizm to nie tylko dieta eliminująca mięso, ryby, owoce morza i inne produkty pochodzenia zwierzęcego, lecz także zdrowy styl życia i świadoma postawa związana z etyką, ekologią czy problematyką humanitarną. Zostanie prawdziwym wegetarianinem, nie wiąże się, więc jedynie z wykluczeniem mięsa z jadłospisu. Należy również przewartościować swoje poglądy. Aby dieta wegetariańska była jednak zdrowa, musi być złożona z pełnowartościowych posiłków. Warto zatem przestrzegać kilku zasad. Jakich?

(więcej…)

TOP